BezpiecznaCiaza112023

Chusty do noszenia dzieci

14 lata 3 tygodni temu #11738 przez sloneczko
www.pudelek.pl/artykul/23966/te_nosidelk...ierc_14_niemowlat/6/

ja nie popieram zadnych, nie ze wzgledu na ten artykul ale od zawsze nie mam zaufania!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11744 przez mysia-sia
Ja nie mam jeszcze doświadczenia w tej materii, ale zawsze mi się te chusty podobały. Moim zdaniem winą za śmierć tych dzieci nie można obarczać producentów tylko nierozważnych, nieostrożnych rodziców. Trzeba obserwować co dzieje się z dzieckiem w trakcie używania takiej chusty, poza tym trzeba umieć opleść dziecko tak, aby było bezpieczne w chuście.
Gdybym miała możliwość nauczyć się użytkowania takiej chusty byłabym bardzo "za".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11746 przez angela660
Trzeba jeszcze zaznaczyć, że chusta a torba czy nosidło to nie to samo, a śmierć niemowląt o których mowa w artykule nastąpiła w torbach a nie chustach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11747 przez sloneczko
macie racje, ale ja i tak wole nosidelko, niewiem czemu, moja kuzynka tez miala chuste, ja od zawsze sie boje tego wynalazka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11750 przez mysia-sia
ludzie generalnie boją się tego czego nie znają:) a przy bliższym poznaniu okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11753 przez angela660
no ja słyszałam, że nosidło wcale nie jest takie dobre, nie wiem do końca dlaczego ale pewnie tak jak z chodzikiem chodzi o obciążenie kręgosłupa i bioderka...

Ja jestem nastawiona na chustę, ale i tak w grę wchodzi tylko noszenie pionowe więc
od 4 miesiąca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11791 przez anetkafed
My właśnie kupiliśmy chustę LennyLamb tkaną, taką którą można używać od noworodka do kilku lat. Na razie ćwiczymy na miśku. :) Od początku wiedzieliśmy, że będziemy mieć chustę, mam nadzieję, że będzie nam dobrze służyć. A jeśli chodzi o obawy to nie mam żadnych, przeciez i tak trzeba zerkać na dzidzię :)


angela660 a ja czytałam, że noworodka też można nosić pionowo. A jeśli chodzi o noszenie " pozycji kołyska" to noworodka jednak bym też tak nie nosiła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11813 przez angellika1
chusta to fajna sprawa ...ale jakoś wydaje mi się że nie potrafiłabym jej zawiązać i skończylo by sie tym, że owiązałabym sie tak że nie mogłabym sie ruszyć :D ;) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11814 przez angela660
Ja wiem że noworodka nie powinno się nosić pionowo, w ogóle jak najrzadziej trzymać maleństwo w tej pozycji bo ma za słaby kręgosłup i mięśnie, chodzi o to że jest jeszcze mało stabilny.
I w ogóle osobiście nie nosiłabym noworodka w chuście, w żadnej pozycji;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11818 przez ilona
sloneczko napisał:

www.pudelek.pl/artykul/23966/te_nosidelk...ierc_14_niemowlat/6/

ja nie popieram zadnych, nie ze wzgledu na ten artykul ale od zawsze nie mam zaufania!



:lol: :lol: :lol: myślałam że tylko ja czytam PUDELKA, mój mąż jak widzi to mówi tylko "wyłącz te kretyńkie artykuły, jak można czytać te brednie. tylko ci mózg lasują"

JA DO CHUST NIE MAM PRZEKONANIA. I CHYBA RACZEJ NIE DOKONAM TEGO ZAKUPU.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11883 przez mysia-sia
a ja bym bardzo chciała, wczoraj nawet poszperałam trochę w necie i wysłałam zapytanie o takie kursy wiązania i noszenia dziecka w chuście, zobaczymy jaką dostanę odpowiedź:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11894 przez sloneczko
ilona napisał:

sloneczko napisał:

www.pudelek.pl/artykul/23966/te_nosidelk...ierc_14_niemowlat/6/

ja nie popieram zadnych, nie ze wzgledu na ten artykul ale od zawsze nie mam zaufania!



:lol: :lol: :lol: myślałam że tylko ja czytam PUDELKA, mój mąż jak widzi to mówi tylko "wyłącz te kretyńkie artykuły, jak można czytać te brednie. tylko ci mózg lasują"

.

wiesz co dobrze bo moj maz nie umie czytac po polsku, troche slow zna, ale napewno jak by wiedzial co w Pudelku pisza tez by tak powiedzial. A mnie kiedys kolezanka "polecila" ta strone, ale z nudow czlowiek wszystko czyta hahah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12023 przez kasiora
wracajac do chust :) tez jak gabrielek byl malutki myslalam o tym ale... wiadomo ze dziecko przyzwyczaja sie do noszenia (na rekach) wiec jak to wyglada z chusta ?? wlasciwie to samo?? pozniej takie dziecko jest ciezko "odczepic" od siebie :lol: (moze sie myle ? ).

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #12039 przez Katarzyna
mysia-sia napisał:

a ja bym bardzo chciała, wczoraj nawet poszperałam trochę w necie i wysłałam zapytanie o takie kursy wiązania i noszenia dziecka w chuście, zobaczymy jaką dostanę odpowiedź:)


Ważne, żeby doradcy wiązania chust mieli certyfikat Die Trageschule®. Trageschule® jest to instytucja w Niemczech, która uczy przyszłych doradców technik prawidłowego noszenia dzieci.

Doradcy, którzy ukończyli między innymi ten kurs są w: Chustomani.pl czy Ziabaqlu.com.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12063 przez ilona
kasiora napisał:

wracajac do chust :) tez jak gabrielek byl malutki myslalam o tym ale... wiadomo ze dziecko przyzwyczaja sie do noszenia (na rekach) wiec jak to wyglada z chusta ?? wlasciwie to samo?? pozniej takie dziecko jest ciezko "odczepic" od siebie :lol: (moze sie myle ? ).


no właśnie... a później nic nie możesz zrobić bo dziecko najchętniej spędzałoby czas "na tobie"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl